Dalış Bilgisayarı - Bursa Mavi Yıldız Dalış Merkezi

Buradasınız: Ana Sayfa » Merak Ettikleriniz » Dalış Malzemeleri » Dalış BilgisayarıBursa Mavi Yıldız Dalış Merkezi - Dalış BilgisayarıDalış bilgisayarları, dalıcılar için çeşitli parametreleri algılayan, bunları dalıcılara gösteren, bu parametreler ile çeşitli hesaplar yapan bu hesapların sonuçlarını gösteren ve bazı parametreleri daha sonra bakmak için saklayan dijital dalış aksesuarlarıdır. 

Bursa Mavi Yıldız Dalış Merkezi - Dalış BilgisayarıDalış bilgisayarları, kronometre, derinlik saati işlevlerini birleştiri, dalış derinliğini, süresini ve dalış profilini sürekli kaydeder. Bu veriler göre ardışık dalışlarınızın limitlerini hesaplayarak emniyetli bir dalış planınızı yapmanızı sağlar. Dekompresyon duraklarının gereklilkiğini hesaplayarak gerektiğinde sizi bu konuda uyarır. Ayrıca dalış sırasında çıkış hızınızı da denetleyerek hızlı çıkışlarda uyarır. Bazı bilgisayar modellerinde tüpünüzde kalan havayı algılayarak hava tüketiminizi ve kalan havanıza göre daha ne kadar sualtında kalabileceğinizi bildiren donanım ve özellikler vardır.

Bugün bir çok dalış bilgisayarı Nitrox dalışları desteklemekte ve irtifa dalışı hesaplamaları yapabilmektedir.

 

Dalış bilgisayar çeşitleri ve fiyatları ile ilgili daha fazla bilgiyi http://www.dalismagazasi.com/Kategoriler/Bilgisayar-ve-Gostergeler/Dalis-Bilgisayarlari.html adresinden alabilirsiniz